Home Wiadomości Kanonicy Regularni Laterańscy: Odwiedziny Opata Prymasa

Kanonicy Regularni Laterańscy: Odwiedziny Opata Prymasa

Redakcja

W dniach 3-6 czerwca 2013 roku odwiedził Polskę Opat Prymas Bernhard Hermann Backovsky. Opat Prymas stoi na czele Konfederacji Kanoników Regularnych św. Augustyna, w której skład wchodzi m.in. nasza Kongregacja Kanoników Regularnych Laterańskich.

Opat Prymas przybył do nas z Austrii, z Klasztoru Kanoników Regularnych w Klosterneuburgu. Towarzyszyli mu dwaj współbracia: ks. Anton Höslinger- mistrz nowicjatu i dyrektor klerykatu oraz ks. Albert Tomasz Maczka – Polak pracujący w Trondheim (Norwegia).

W trakcie swojej wizyty Opat Prymas odwiedził współbraci z Klasztoru Bożego Ciała w Krakowie, Klasztoru we Mstowie oraz z Parafii Opieki Matki Bożej w Kamieniu. Opat Prymas przeżywał razem z nami peregrynację kopii obrazu Jezusa Miłosiernego w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie (zob. więcej). Ważnym punktem wizyty było niewątpliwie spotkanie z J. E. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem – Metropolitą Archidiecezji Krakowskiej.

Za: www.kanonicy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda