PAWEŁ CWYNAR W KRAKOWIE!

20 Lut 2020

Kiedyś gangster, wielokrotny recydywista, który za kratami spędził 15 lat. Tam też podjął trud autoedukacji, dzięki czemu dziś jest pisarzem.

Był zakwalifikowany jako więzień szczególnie niebezpieczny, gdy w celi izolacyjnej wszedł na drogę nawrócenia.

Dziś ewangelizuje odwiedzając zakłady karne, szkoły, parafie.

Serdecznie zapraszamy na spotkania z Pawłem Cwynarem poświęcone jego książce pt. „Picie w zachwycie”

  • 20.02.2020 (czwartek) o godzinie 18.30 do Auli bł. Jakuba Strzemię (Kraków, ul. Franciszkańska 4)
  • 23.02.2020 (niedziela) o godzinie 18.00 do parafii św. Maksymiliana (Kraków-Mistrzejowice, os. Tysiąclecia 86, dolny kościół)

Na oba spotkania wstęp wolny!


„Pewnej nocy, nie wiedzieć czemu, wstaję z łóżka. Otwieram okno na oścież, jest trzaskający mróz. Nie wiem, po co to robię, ale coś zrobić muszę. Trudny do opisania ból niewiedzy jest tak silny, że niemal fizyczny. To jest coś nie do wytrzymania. Tak, jakby ktoś głośno mnie wołał po imieniu będąc tuż, tuż, a ja, nie wiedząc skąd dochodzi wołanie, szukam po omacku obijając się boleśnie od ścian. Rozbieram się do spodenek i kładę krzyżem na betonowej, lodowatej podłodze. Jakaś siła mi podpowiada, że tak trzeba. Czynność tę powtarzam przez trzydzieści dni. Dzień w dzień kładę się rozebrany do spodenek na betonie i leżę godzinę, pytając, nie wiadomo kogo, co mam robić”.

„Picie w zachwycie” to w dynamiczny sposób opisana historia życia z nałogiem alkoholowym, historia upadków i ciągłego powstawania na nowo, historia odnalezienia Boga w najczarniejszym momencie życia. To świadectwo byłego gangstera, który o życiu mówi bez przekłamań, zbędnej słodyczy i melancholii.