3 rocznica niepodległości Sudanu Południowego

Szanowni Państwo ! 9 lipca br./ środa / minie 3 rocznica uzyskania przez Sudan Południowy niepodleglości. To także już trzeci rok prowadzonej akcji MAKULATURA na MISJE – POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE  w SUDANIE POŁUDNIOWYM, zainicjowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Oddział Łódzki.

W ten sposób pragniemy wspierać pracę misjonarzy w tym młodym afrykańskim kraju.

I tak jak w ubiegłym roku – proponuję i zapraszam na spotkanie – takie proste i zwyczajne – w dniu 9 lipca br. we środę na godz. 11.00 do Biblioteki im. ks. Jana Twardowskiego, ul. Skoczylasa 9 na warszawskiej Pradze przy Placu J. Hallera. Podzielimy się doświadczeniami z tej formy animacji misyjnej. A skutkuje ona kolejnymi pomysłami. Warto tutaj przywołać konkurs pod hasłem:

OTWÓRZ SERCE DLA AFRYKI

zainicjowany w Łomiankach, o czym możemy poczytać na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Łomianki: www.kultura.lomianki.pl Współinicjatorka konkursu p. Agnieszka Bogdan / tel. 502 122 571, email: [email protected]
służy pomocą i informacjami przy „uruchamianiu” konkursu w kolejnych miejscowościach.

A ponieważ TYGODNIK NIEDZIELA sprawuje patronat nad tą akcją – to zapraszam na doroczną pielgrzymkę PT REDAKCJI i CZYTELNIKÓW NIEDZIELI  na Jasną Górę w III sobotę września br. czyli w dniu 20 września br. A ta akcja będzie jednym z wiodących tematów na tegorocznej pielgrzymce !  Szczegóły pielgrzymki –  podawane są na łamach NIEDZIELI. A może warto byłoby już spotkać się w przeddzień na Jasnej Górze – na takim wieczorze organizacyjno-sztabowym ? Będę wdzięczny za sugestie.

A kto może – niechaj w swojej miejscowości zamówi na dzień 9 lipca / lub w pobliżu / Mszę św. za misjonarzy w Sudanie Południowym, aby mogli żyć i pracować w pokoju !

Z wyrazami szacunku i darem modlitwy, aby dane nam było uczynić wiele dobrego dla bliźnich w Sudanie Południowym !

Za: ks. Kazimierz Kurek SDB