Home Wiadomości Książki: franciszkański znak miłości w Peru

Książki: franciszkański znak miłości w Peru

Redakcja

Książki: franciszkański znak miłości w PeruKsiążka „Znak miłości w Peru. O życiu dwóch misjonarzy franciszkańskich i ich męczeństwie”, autorów o. Joachima Romana Bara OFMConv i o. Jarosława Wysoczańskiego OFMConv, ukazała się Nakładem Wydawnictwa Franciszkanów „Bratni Zew”.

9 sierpnia 1991 r. w miejscowości Pariacoto w diecezji Chimbote w Peru (Ameryka Południowa) zostali zamordowani dwaj kapłani – o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek – z zakonu braci mniejszych konwentualnych (franciszkanów), pracujący tam jako misjonarze duszpasterze. Miejscowa ludność, kapłani i biskupi tamtejsi uważają ich za męczenników.

O. Strzałkowski urodził się w Tarnowie w 1958 r., do zakonu wstąpił w 1979 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1986 r., do Peru wyjechał w 1988 r. O. Tomaszek urodził się w Łękawicy koło Żywca w 1960 r., do zakonu wstąpił w 1980 r., wyświęcony na kapłana w 1987 r., do Peru wyjechał w 1989 r. Obaj kapłani należeli do krakowskiej prowincji zakonnej Franciszkanów.

Książka składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy dotyczy życia o. Zbigniewa Strzałkowskiego do czasu wyjazdu na misję, rozdział drugi w podobny sposób ujmuje życie o. Michała Tomaszka, rozdział trzeci jest poświęcony okolicznościom męczeństwa obu kapłanów, gdyż zginęli w jednym czasie i w jednakowych warunkach.

Do opracowania o życiu i okolicznościach męczeństwa dwóch franciszkanów w Peru dodane zostało wspomnienie, które zostawił o. Jarosław Wysoczański, razem z Męczennikami pracujący wówczas w Peru.

Książka zawiera 16 stron kolorowych zdjęć, ukazujących życie i pracę O. Zbigniewa i O. Michała w Peru.

Bezpośredni link na pozycję w księgarni wydawnictwa Bratni Zew

Za: misje.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda