Home Wiadomości Obchody 500-lecia urodzin św. Filipa Neri

Obchody 500-lecia urodzin św. Filipa Neri

Redakcja

św. Filip NeriMiłość, prostota i pokora oraz radość – to główne cechy świętości Filipa Neri. Mówił o tym biskup Piotr Turzyński, którzy przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu, gdzie 26 maja obchodzony był odpust z okazji 500-lecia urodzin św. Filipa Neri.

Witając wiernych przełożony radomskich filipinów ks. Mirosław Prasek mówił, że dzisiaj rozpoczynamy rok jubileuszowy, który będzie trwał do maja 2016 roku.

– Papież Franciszek wyznaczył nam zadanie, aby w tym czasie żyć charyzmatem, radością i miłością, którą charakteryzował się św. Filip Neri – mówił ks. Prasek.

W homilii ks. biskup Piotr Turzyński mówił, że miłość, prostota i pokora oraz radość były głównymi cechami św. Filipa Neri. – W czym nas zawstydza święty Filip Neri? O jaką naszą świętość woła? Dlaczego nie przemija? On mówił, abyśmy nie przestawali być radośni, bowiem to najlepsza droga do osiągnięcia doskonałości. Melancholia odwodzi z drogi dobra. Święty Filip Neri chciał, abyśmy sobie pogodę ducha nakazywali. To było niezwykłe apostolstwo, które przyciągało ludzi – mówił biskup Piotr Turzyński.

Z okazji 500-lecia urodzin św. Filipa Neri wszystkie kościoły i kaplice Kongregacji Oratorium (księży filipinów) zostały obdarzone przez Stolicę Apostolską przywilejem odpustu zupełnego.

Główne radomskie obchody 500. rocznicy urodzin św. Filipa Neri odbędą się 14 czerwca o godz. 13.00. Mszę świętą jubileuszową odprawi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP Polonia.

Rok jubileuszowy będzie trwał do 2016 roku.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda