Home Wiadomości Polak asystentem generalnym u Sercanów

Polak asystentem generalnym u Sercanów

Redakcja

Zgromadzenie Księży Sercanów ma nową Radę GeneralnąZgromadzenie Księży Sercanów ma nową Radę Generalną. Wśród wybranych radnych jest prowincjał z Polski ks. Artur Sanecki SCJ.

Delegaci Kapituły dokonali wyboru nowej Rady Generalnej. W zarządzaniu Zgromadzeniem nowemu generałowi pomagać będą:

1 Radny – ks. Leopold Mfouakouet, przełożony prowincjalny prowincji Kamerun. Śluby zakonne złożył w 1988 roku i wyświęcony w 1995 roku. Ma 47 lat. Pracował w formacji i był wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Yaundé. Od 2011 r. był prowincjałem w Kamerunie.

2 Radny – ks. Paulus Sugino, z prowincji Indonezji ostał wybrany na drugą kadencję do Rady Generalnej. Pierwsze śluby złożył w 1979 roku i został wyświęcony w 1982 roku. Został po raz pierwszy wybrany do Rady Generalnej w 2009 roku. Ma 60 lat.

3 Radny – ks. Artur Sanecki urodził się w 1965 r. w Częstochowie. W 1984 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Sercanów, w którym w 1985 r. złożył pierwszą profesję zakonną. W 1991 r. przyjął święcenia kapłańskie. W 2010 r. został prowincjał w polskiej prowincji sercanów.

4 Radny – ks. Carlos Enrique Martín Caamaño, przełożony regionu Wenezuela (lat 47). Jest kapłanem 1999 roku i był członkiem Komisji przygotowującej Kapitułę Generalną.

5 Radny – ks. Stephen Huffstetter (lat 56) prowincjał amerykański. Pierwsze śluby złożył w 1982 roku, wyświęcony w 1989 roku. Był m.in. dyrektorem szkoły św. Józefa w Południowej Dakocie.

Więcej zdjęć tutaj.

Za: www.sercanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda