Home Wiadomości Abp Carballo: dramatyczny spadek powołań zakonnych

Abp Carballo: dramatyczny spadek powołań zakonnych

Redakcja

(fot. youtube.com)Na całym świecie, poza Afryką, jesteśmy świadkami dramatycznego spadku powołań zakonnych – powiedział abp José Rodriguez Carballo.

Sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego podkreślił, że aby zatrzymać tę tendencję Kościół musi być przede wszystkim bardziej aktywny na polu edukacji.

– Na poziomie światowym mamy wyraźny i stały spadek wiernych, którzy byliby gotowi poświęcić się życiu zakonnemu. Jedynie w Afryce wygląda to inaczej, a poza nią, na każdym innym kontynencie mamy bardzo wyraźną tendencję spadkową – powiedział abp Carballo.

Według najnowszych danych na koniec 2013 roku na świecie żyło 55 253 zakonników, o 61 mniej niż rok wcześniej. W Ameryce, Europie i Oceanii znacznie zmniejszyła się liczba zakonnic, o ogółem 10 tysięcy. Niewielki wzrost odnotowano tylko w Afryce i Azji. Na koniec 2013 roku na świecie było 693 575 sióstr zakonnych. Na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Afryki spadła liczba seminarzystów.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda