Adoptowali nienarodzone dzieci

Prawie trzydzieści osób z dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik” podjęło się duchowej adopcji dzieci nienarodzonych.

Duchowa adopcja polega na zobowiązaniu się do codziennej modlitwy przez dziewięć miesięcy w intencji jednego anonimowego dziecka poczętego, które zagrożone jest aborcją.

„Podejmuję takie modlitwy od sześciu lat. Tym razem zaproponowałam, by dzieło duchowej adopcji rozpropagować także w naszym duszpasterstwie. Pomysł spodobał się duszpasterzom oraz moim koleżankom i kolegom” – mówi Ania Siodła, która zapoczątkowała akcję duchowej adopcji w „Dominiku”.

10 kwietnia przyrzeczenie duchowej adopcji złożyło 29 studentek i studentów. Uroczystość odbyła się podczas mszy świętej, którą w kaplicy akademickiej w dominikańskim kościele Świętego Wojciecha odprawił o. Jacek Truszczyński.

Osoby, które podjęły się duchowej adopcji, każdego dnia zobowiązane są odmówić dziesiątkę Różańca i tekst ułożonej specjalnie na tę okazję modlitwy, w której znajduje się m.in. skierowana do Chrystusa prośba, by dał rodzicom poczętego dziecka „miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu”.

Rozpowszechnione w Polsce dzieło duchowej adopcji rozpoczyna się w obchodzone 25 marca święto Zwiastowania Pańskiego i kończy w Boże Narodzenie. W tym roku, ze względu na przypadający w ostatnich dniach marca Wielki Tydzień, święto przeniesiono na 8 kwietnia i tego dnia w wielu kościołach wierni podejmowali duchową adopcję.

Studenci z „Dominika” przyrzeczenia takie złożyli dwa dni później, gdyż tego dnia uczestniczyli w cotygodniowej mszy dla swojej wspólnoty. W styczniu przyszłego roku wezmą udział w dziękczynnej mszy za dziewięciomiesięczną modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych.

„Uważam, że trzeba wciąż uwrażliwiać społeczeństwo na wartość ludzkiego życia, zwłaszcza w czasach, gdy aborcja ma wielu zwolenników. Szczególnie ważne jest, by o obronie życia poczętych dzieci, przekonani byli ludzie młodzi” – mówi Ania Siodła.

Za: www.dominikanie.pl.