Home WiadomościArchiwum Akcja “Pola nadziei” w licheńskim hospicjum

Akcja “Pola nadziei” w licheńskim hospicjum

Redakcja
Wolontariusze ubrani na żółto, mnóstwo cebulek żonkili i piękna pogoda – tak w skrócie można podsumować  to, co działo się wczorajszego popołudnia w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.  

 
Kolejna akcja „Pola nadziei" zorganizowana przez Hospicjum im. bl. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym rozpoczęła się w szkole podstawowej w Licheniu Starym.

Wolontariusze z tamtejszej placówki tuż po godzinie 14:00 wyruszyli na teren sanktuarium, aby posadzić cebulki żonkili – kwiatów symbolizujących jednoczenie się z ludźmi umierającymi na raka.  Marsz ulicami Lichenia był bardzo radosny i wprawił w zdumienie przypadkowych przechodniów. Jednak chwilę później na ich twarzy pojawiał się delikatny uśmiech świadczący o aprobacie dla inicjatywy  idących w pochodzie.  

Na trawniku przed licheńską golgotą, gdzie zasadzono cebulki, na młodych ludzi czekało już kilkoro  pensjonariuszy licheńskiego hospicjum wraz z opiekunami. Dopisała także pogoda, gdyż wczorajsze popołudnie w Licheniu było bardzo słoneczne.  „O akcji dowiedzieliśmy się od pana Krzysztofa Zielińskiego, który jest koordynatorem wolontariatu w naszym licheńskim hospicjum. Chcemy pomóc ludziom, którzy u kresu swojego życia przybywają do hospicjum, aby w tych ostatnich chwilach mieli radość ze swojego życia" – powiedziała Nikola, uczennica licheńskiej podstawówki, która w akcji „Pola nadziei" bierze udział drugi raz.

Żonkile, które wczoraj zostały posadzone na terenie licheńskiego sanktuarium, wiosną, gdy już zakwitną, zostaną ścięte i będą wręczane ludziom jako symbol jednoczenia się z chorymi na raka na całym świecie.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda