Home WiadomościArchiwum Asyż: Pielgrzymi prawdy, pielgrzymi pokoju

Asyż: Pielgrzymi prawdy, pielgrzymi pokoju

Redakcja
Papież Benedykt XVI ogłosił, że pragnie uroczyście obchodzić 25-lecie historycznego spotkania, które odbyło się w Asyżu 27 października 1986 r. Biskup Asyżu razem z Ministrami Generalnym Pierwszego Zakonu, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, w duchowej jedności z Siostrami Klaryskami, w specjalnym liście wyrażają wdzięczność Ojcu Świętemu za decyzję przybycia do Asyżu 27 października br., w 25-lecie światowego dnia modlitw o pokój, którego inspiratorem był Jan Paweł II.

 
„Mówimy jednym językiem, jako Kościół, który dał pochodzenie „Biedaczynie" i duchowym synom Franciszka i Klary w ich różnych formach wyrazu, i miejscach obecności, uznających jednogłośnie Asyż jako ich „ojczyznę" wymarzoną. Nie mam wątpliwości, dlaczego Miasto Serafickie zostało wybrane na to spotkanie, jako Miasto Franciszka i jego roślinki, Klary."

W Asyżu został przedstawiony program papieskiej wizyty, której temat brzmi „Pielgrzymi prawdy, pielgrzymi pokoju". 27 października, rano z Rzymu wyruszy specjalny pociąg, którym przybędą poszczególne delegacje wraz z Ojcem Świętym. Pierwszym etapem w Asyżu będzie wizyta w Bazylice Matki Bożej Anielskiej, gdzie oprócz wprowadzenia w temat spotkania, zostanie przywołane wydarzenie sprzed 25 lat. Następnie skromny posiłek, którym będą dzielić się uczestnicy, będzie jednocześnie znakiem umiarkowania. Po chwili modlitwy i milczenia uczestnicy udadzą się pieszo do Bazyliki Św. Franciszka, gdzie miały swój finał także poprzednie spotkania. Na zakończenie wszyscy uroczyście odnowią swoje pragnienie zaangażowania na rzecz pokoju.  

Źródło: Kuria Generalna Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda