Home WiadomościArchiwum Rzym: 40 lat Duchowości na Antonianum

Rzym: 40 lat Duchowości na Antonianum

Redakcja
Sympozjum i otwarcie wystawy fotograficznej złożyły się na obchody 40 lecia Franciszkańskiego Instytutu Duchowości, 4 kwietnia br., na Papieskim Uniwersytecie Antonianum. Instytut powstał w roku akademickim 1970/71 z inspiracji br. Lazzaro Iriarte (który został jego pierwszym kierownikiem), pod patronatem Zakonu Kapucynów i uznany przez Kongregację Wychowania Katolickiego w 1972 roku.

 
Podczas sesji porannej teologowie i wykładowcy Instytutu zmierzyli się z tematem „Tożsamość i zadania teologii duchowości dzisiaj". Po południu wsłuchiwano się w wypowiedzi Ministrów Generalnych: br. Josè R. Carballo, OFM, Wielkiego Kanclerza PUA; br. Marco Tasca, OFMConv; br. Mauro Jöhri, OFMCap i br. Michael Higgins TOR, którzy strarali się nakreślić "misję Instytutu".

W przeciągu 40 lat na Franciszkańskim Instytucie Duchowości 575 absolwentów uzyskało dyplom ukończenia studiów, 780 otrzymało licencjat i 22 doktorat. Do tych wyliczeń trzeba dodać wielu innych studentów, którzy nie osiągneli stopni akademickich, studentów nadzwyczajnych i wolnych słuchaczy, którzy korzystali z posługi akademiskiej Instytutu. Obecnie, w roku akademickicm 2011/12 na Instytucie studiuje 199 studentów, pochodzących z wszystkich kontynentów. Grono profesorów liczy 47 osób.

br. Egidio Picucci

Za: Kapucyni – strona międzynarodowa

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda