Home WiadomościArchiwum Salezjanie – Polska: III Zgromadzenie Ogólne Don Bosco Network

Salezjanie – Polska: III Zgromadzenie Ogólne Don Bosco Network

Redakcja
W Krakowie w dniach 4-5 kwietnia odbyło się III Zgromadzenie Ogólne Don Bosco Network (DBN), międzynarodowej sieci salezjańskich NGO. Obradowali przedstawiciele różnych NGO, wychodząc od programu pracy, jaki został wypracowany przez DBN w czasie lutowego seminarium w Rzymie.

 
W Zgromadzeniu uczestniczyli oficjalni przedstawiciele 6 NGO załołożycielskich tej sieci: DMOS-Comide (Belgia), Jovenes y Desarrollo (Hiszpania), Jugend Dritte Welt (Niemcy), Salesian Mission (USA), Noi per Loro (Włochy), Volontariato Internazionale per lo Sviluppo (Italia), a także odpowiedzialni za NGO Solidaridad Don Bosco (Hiszpania) oraz Młodzi Światu (Polska), którzy w czasie zgromadzenia zostali przyjęci jako stali członkowie sieci. "Fundaçao Don Bosco", jedna z NGO z Portugalii, która ma przystąpić do sieci w najbliższej przyszłości, uczestniczyła w spotkaniu jako członek obserwator.

Wśród głównych punktów obrad znalazły się prezentacja oraz przyjęcie sprawozdań z wykonanej działalności i bilansu finansowego za rok 2010. Poza tym zgromadzenie przyjęło plan pracy wcześniej opracowany i przedyskutowany przez „staff" NGO w czasie seminarium w Rzymie w dniach 1-2 lutego 2011 r.

Owocem pracy zgromadzenia było także stworzenie dwóch osobnych ekip: jednej od "Współpracy na rzecz Rozwoju" i drugiej – "Edukacji na rzecz Rozwoju". Także na bazie programu pracy, wypracowanego w lutym, zostały określone pewne kryteria dotyczące promocji i lobowania, czym zajmie się trzecia grupa operacyjna.

Na koniec omówiono także sposoby oraz terminy wypracowania i wprowadzenia w życie globalnej platformy solidarności misyjnej.

Najbliższe Zgromadzenie Ogólne przewidziane jest w dniach 13-14 października 2011 r.

ANS – Kraków

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda