Home WiadomościArchiwum Siekierki pamiętają o ojcu Józefie Jońcu – obchody I. Rocznicy śmierci

Siekierki pamiętają o ojcu Józefie Jońcu – obchody I. Rocznicy śmierci

Redakcja
Na tydzień przed pierwszą rocznicą tragedii smoleńskiej, w niedzielę 3 kwietnia 2011 roku w Sanktuarium Matki Bożej na warszawskich Siekierkach odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej Śp. Ojca Józefa Jońca SP, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

 
Uroczystości przewodniczył J. Em. Kard. Józef Glemp, Prymas Senior. Po Eucharystii i modlitwie w kościele, w sali teatralnej uczniowie i absolwenci Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu wykonali oratorium "Pieśni jerozolimskie". Można także było oglądać wystawę zdjęć poświęconą o.Józefowi przygotowaną przez Stowarzyszenie Parafiada. Ojciec Józef związany był z Siekierkami przez ostanie dwadzieścia lat, a działaniom na rzecz lokalnej społeczności poświecił wiele pracy i serca.

Na uroczystości obecna była  rodzina ojca Józefa, Jego współbracia, liczni przedstawiciele władz krajowych, samorządowych, oświatowych oraz reprezentanci środowisk na co dzień współpracujących ze Stowarzyszeniem Parafiada.

Więcej na: www.parafiada.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda