Benedykt XVI otrzymał dzisiaj bilet honorowy na lednicki „Pociąg św. Jacka”

Studenci Wyższej Szkoły Gospodarki, przy której działa Ambasada Lednicy 2000, wręczyli dzisiaj Benedyktowi XVI bilet honorowy na „Pociąg św. Jacka”.

Specjalny skład, który wyruszy z Przemyśla na Lednicę 6 czerwca, będzie wiózł młodych oraz gości z całej Polski i Europy.

Przedstawiciele Ambasady Lednicy 2000 spotkali się wcześniej z kard. Stanisławem Dziwiszem w Krakowie. Poprosili go o podpisanie dziewięciu specjalnych biletów. Oprócz Ojca Świętego zaproszenia trafią do Prezydenta RP, premiera oraz osób ze świata nauki i kultury z kraju i zagranicy.

Bilet dla Papieża jest wypisany w języku włoskim. Młodzi wręczyli również Ojcu Świętemu boczną tablicę z „Pociągu św. Jacka”. Chcą, by Benedykt XVI złożył na niej swój podpis. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem – oprócz kardynała Dziwisza, który pomógł pomysłodawcom w zorganizowaniu audiencji – objęli także o. Jan Góra oraz abp Henryk Muszyński. W delegacji do Rzymu pojechały dwie młode osoby z Ambasady Lednicy 2000, dwóch przedstawicieli PKP Intercity, dominikanin o. Tomasz Dostatni i kanclerz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

„Pociąg św. Jacka” wyruszył po raz pierwszy 2 czerwca 2007 r. Zdobył wielu sympatyków i jest obecnie nieodłącznym elementem spotkań lednickich. Tegoroczne bilety honorowe mają format A3 i są zdobione piękną kaligrafią. Zaprojektowała je studentka University for the Creative Arts w Canterbury Agnieszka Tarnowska. – Ojciec Święty zawsze w swoim sercu miał Lednicę. To jest pociąg Jana Pawła II, a tym samym Benedykta XVI. Dlatego do niego jedziemy. Miałem przyjemność wcześniej rozmawiać z Papieżem. Jest to człowiek inny niż Jan Paweł II, ale bardzo ciepły i otwarty – powiedział jeden z ambasadorów Lednicy, Maciej Syka.

za: www.dominikanie.pl