Home WiadomościArchiwum Bł. Franciszek Seelos CSsR – wspomnienie

Bł. Franciszek Seelos CSsR – wspomnienie

Redakcja
Dnia 5 października redemptoryści wspominają w liturgii bł. Franciszka Seelosa.
Franciszek Seelos urodził się w Füssen (Niemcy) 11 stycznia 1819 roku. Po rozpoczęciu studiów w seminarium diecezjalnym poznał Zgromadzenie Redemptorystów. Jako kleryk wyjechał do Ameryki Północnej i tam, 20 kwietnia 1843 roku, wstąpił do nowicjatu. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 grudnia 1844 roku.

 
Rozpoczął posługę kapłańską w Pittsburgu jako współpracownik Jana Neumanna pracując wśród emigrantów potrzebujących pomocy duchowej. W tym samym czasie pełnił również funkcję magistra nowicjatu głosząc chętnie słowo Boże. Następnie oddał się całkowicie głoszeniu misji ludowych w języku angielskim i niemieckim w różnych stanach Ameryki Północnej. Jako świadek i głosiciel dobroci i miłości Boga, wykorzystywał wszystkie swe talenty otrzymane od Niego. Zmarł w Nowym Orleanie 4 października 1867 r. w czterdziestym ósmym roku życia. W poczet błogosławionych zaliczył go papież Jana Paweł II 9 kwietnia 2000 roku.

Przez całe swoje życie błogosławiony Franciszek odznaczał się prawdziwą pogodą ducha, wielkoduszną serdecznością, pełną miłosierdzia życzliwością wobec ludzi, jak też szczególną troską o dzieci, ubogich i zepchniętych na margines społeczny, co zjednało mu miano dobrego kaznodziei, poszukiwanego spowiednika i mądrego przewodnika duchowego.

Więcej na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda