Home WiadomościArchiwum Boom powołaniowy u austriackich cystersów. Internet pomaga!

Boom powołaniowy u austriackich cystersów. Internet pomaga!

Redakcja
Co przyciąga młodych do zakonu? Liturgia i wierność Kościołowi. Takiego przyrostu liczby nowych zakonników nie było u austriackich cystersów od czasów średniowiecza.

 
Jak podaje prawicowy portal Fronda.pl w austriackim klasztorze cystersów w Heiligenkreuz mieszka obecnie 88 zakonników, średnia wieku – 47 lat (jak na warunki zachodnioeuropejskie, bardzo niska). Ich liczba w ciągu ostatnich kilku lat podwoiła się i stanowi jedną z najwyższych w 900-letniej historii domu. – Taką falę młodych ludzi, którzy chcieli żyć naszym życiem, mieliśmy ostatnio w średniowieczu – twierdzi wykładowca zakonnej uczelni, o. Karl Wallner.

Co przyciąga młodych ludzi do kontemplacyjnego zakonu o dość ostrej regule w czasie, kiedy zachodnioeuropejskie zakony przeżywają upadek? – Przede wszystkim liturgia w chorale gregoriańskim i wedle norm Soboru Watykańskiego II, jak i nasze przywiązanie do Papieża i urzędu nauczycielskiego Kościoła – uważa duchowny.

W uzyskiwaniu nowych powołań austriackim cystersom pomaga internet. Wszyscy nowicjusze, którzy w ostatnich latach przybyli do klasztoru, skontaktowali się z cystersami przez internet. – Niektórzy wielokrotnie jednego dnia odwiedzali odsłonę internetową klasztoru, aż zdobyli się na odwagę, by odwiedzić klasztor także na żywo – opowiada o. Wallner.

Do zdobycia się na taką odwagę my również zachęcamy!

Za: www.wachock.cystersi.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda