Home WiadomościArchiwum Bracia Mniejsi: Nowi ministrowie w Rzymie

Bracia Mniejsi: Nowi ministrowie w Rzymie

Redakcja
W połowie stycznia do kurii generalnej zakonu braci mniejszych w Rzymie przybyli z różnych stron świata nowi ministrowie prowincjalni, wybrani na kapitułach w roku 2010. Już rozpoczęło się (17 I) ich spotkanie z ministrem generalnym i zarządem zakonu, które będzie trwać ponad tydzień. Wszystkich połączy modlitwa, słuchanie, wyrażanie myśli, dyskusja, czyli środki ułatwiające nowym ministrom lepiej wejść w klimat i wymagania urzędu, który powierzyli im bracia.

 
W homilii pierwszego dnia o. José Rodríguez Carballo OFM, minister generalny, odwołując się do tekstów liturgicznych (Hbr 5, 1-10, Mk 2, 18-22), mówił: "Przede wszystkim (…) jesteśmy powołani do pełnienia urzędu (ministra). U podstaw naszej posługi nie ma osobistych uzdolnień, predyspozycji czy talentów: jest wezwanie indywidualne, pochodzące od Pana, a przekazane przez braci, którzy nas wybrali. To sprawia, że posługa autorytetu winna wyrażać się w posłuszeństwie, bezinteresowności i (…) w służbie. (…) Autorytet «egistyczny» i «interesowny» zatraciłby swój «smak», nigdy nie będąc ewangelicznym ani franciszkańskim".

Z polskich ministrów prowincjalnych w spotkaniu udział bierze o. Ezdrasz Biesok z prowincji Wniebowzięcia NMP w Katowicach, wybrany na drugą kadencję, która trwać będzie jedynie trzy lata (do 2013); pierwsza była sześcioletnia (2004-2010).

Dalsza część tekstu (w języku włoskim)

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda