Home WiadomościArchiwum Brazylia: eksmisja zakonnic

Brazylia: eksmisja zakonnic

Redakcja

W mieście Fortaleza, w brazylijskim stanie Ceará, siostry ze zgromadzenia zwiastunek Najświętszej Maryi Panny otrzymały od władz stanowych wezwanie do opuszczenia miejsca zamieszkania. Zakonnice prowadzące posługę wśród biednych poinformowały media o groźbie ze strony władz, że jeżeli nie opuszczą domu, zostaną eksmitowane.

Siostry zwiastunki Najświętszej Maryi Panny pełnią misję ewangelizacyjną w Brazylii od 1957 r. W Fortalezie, która jest stolicą stanu Ceará, mieszkają już 47 lat przy alei Washington Soares. Prowadzą tam bezpłatnie pracę humanitarną i społeczną, ewangelizują biednych, systematycznie odwiedzając ich skromne domy.

Władze stanu Ceará zamierzają zbudować w Fortalezie pawilon handlowy, właśnie przy alei Washington Soares, gdzie mieszkają wspomniane siostry. Według informacji zakonnic, rząd stanowy zmusza je, aby opuściły dom jeszcze przed otrzymaniem odszkodowania oszacowanego przez Caixa Econômica Federal, czyli brazylijski bank federalny. Rząd stanowy zagroził, że „jeżeli siostry nie opuszczą mieszkania, to je zaskoczy, przysyłając buldożer, aby zburzyć ich klasztor” – poinformowały zakonnice.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda