Home WiadomościArchiwum Chiny: Świętowali franciszkański jubileusz

Chiny: Świętowali franciszkański jubileusz

Redakcja
Katolicy z trzech chińskich prowincji zebrali się wspólnie w diecezji Feng Xiang (prowincja Shaan Xi), aby świętować jubileusz 800-lecia powstania zakonu franciszkańskiego.


Wiadomość tę 21 kwietnia br. podał brytyjski internetowy serwis informacyjny Religious Intelligence.

Przedstawiciele męskich i żeńskich zgromadzeń franciszkańskich oraz katolicy świeccy z trzech chińskich prowincji – He Bei, Shan Xi i Shaan – uczestniczyli w jubileuszowej mszy św., której przewodniczył biskup Luca Li Jing Feng, 87. w historii biskup diecezji Feng Xiang. Liturgię koncelebrowało 38 kapłanów.

Biskup zachęcał zebranych do ofiarnego dzieła odbudowy Kościoła i społeczeństwa, które jest obecnie niszczone przez wojujący sekularyzm, konsumpcjonizm i liberalizm. Apelował również o odwagę w głoszeniu Ewangelii i w byciu świadkiem Chrystusa.

W uroczystościach uczestniczyli franciszkanie, kapucyni, bracia mniejsi. Obecne były siostry Niepokalanki Serca Maryi z diecezji Lao He Kou, elżbietanki z diecezji Chang Zhi, franciszkanki Matki Bożej, sercanki i franciszkanki św. Teresy od Dzieciątka Jezus z diecezji Feng Xiang.

Uroczystości zgromadziły ponad 100 członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i blisko 70 sióstr franciszkanek. Trzy siostry Niepokalanego Serca Maryi złożyły wieczyste śluby zakonne, a trzej bracia mniejsi złożyli śluby czasowe.

wp / Religious Intelligence

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda