Home WiadomościArchiwum Dominikanie przestrzegają przed sektami

Dominikanie przestrzegają przed sektami

Redakcja

Wakacje to czas zagrożeń! Działalność sekt przybiera w tym czasie na sile – ostrzega gdański oddział Dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach.
Jak mówi o. Paweł Pobuta OP – sekty największe żniwo zbierają na Jasnej Górze, podczas pielgrzymek religijnych. – Jest to związane nie tylko z naszym wypoczynkiem i poznawaniem innych kultur i narodów – opowiada o. Pobuta – Wakacje to również czas na różnego rodzaju działalność religijną – zauważa.

– Dzisiaj sekty działają na wszystkich płaszczyznach – podkreśla dominikanin. – Są sekty ekonomiczne, edukacyjne oraz terapeutyczne. Osoby poszukujące nowych członków dla sekty działają również na polu naukowym. Jak zaznacza o. Pobuta – obecnie nie ma takiej przestrzeni życiowej, gdzie nie działałyby grupy określane jako destrukcyjne.

Dominikańskie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach znajduje się w Gdańsku przy ulicy Warzywniczej 1.

www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda