Home WiadomościArchiwum Seminarzyści będą się przygotowywać do odprawiania Mszy trydenckiej

Seminarzyści będą się przygotowywać do odprawiania Mszy trydenckiej

Redakcja

Papieska Komisja „Ecclesia Dei” wystosuje niebawem do wszystkich seminariów duchownych na świecie okólnik, zachęcający do przygotowania alumnów do odprawiania Mszy św. w rycie trydenckim.

– Życzeniem Benedykta XVI jest, aby Mszę trydencką można było celebrować we wszystkich parafiach – powiedział przewodniczący Komisji, kard. Darío Castrillón Hoyos.

„Celebracja ta jest tak szlachetna, taka piękna. Modlitwa, muzyka, architektura, malarstwo tworzą razem całość, którą jest prawdziwym skarbem. Ojciec Święty pragnie dać wszystkim tę możliwość, nie tylko nielicznym grupom, które o to proszą” – wyjaśnił kolumbijski purpurat. Jego zdaniem „stała grupa” wiernych, którzy mogą prosić proboszcza o Mszę trydencką, może liczyć trzy-cztery osoby, i to niekoniecznie z tej właśnie parafii.

Sam kard. Castrillón Hoyos odprawił niedawno w katedrze westminsterskiej w Londynie pierwszą od 39 lat Mszę w rycie trydenckim, w której udział wzięło 1500 osób. Nie było na niej natomiast, jak podkreśla prasa, ani jednego angielskiego biskupa.
Papieska Komisja „Ecclesia Dei” została powołana w 1988 r. przez Jana Pawła II w celu przywrócenia pełnej jedności z tzw. lefebrystami.

www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda