Home WiadomościArchiwum Dominikanie: Trzecie Wykłady Otwarte z Teologii Naturalnej im. J.M. Bocheńskiego OP

Dominikanie: Trzecie Wykłady Otwarte z Teologii Naturalnej im. J.M. Bocheńskiego OP

Redakcja
Sympozjum wokół książki S. Judyckiego „Bóg i inne osoby. Próba z zakresu teologii filozoficznej” oraz wykład J. Wojtysiaka „Nowe argumenty na rzecz teizmu” to tematy trzecich już Wykładów Otwartych z Teologii Naturalnej im. J. M. Bocheńskiego OP, które odbędą się w dniach 26-28.05 w Auli św. Tomasza z Akwinu Kolegium Filozoficzno-Teologicznego w Krakowie.

 
Pierwsze dwa dni tegorocznego spotkania poświęcone będą debacie nad publikacją „Bóg i inne osoby. Próba z zakresu teologii filozoficznej", będącą zapisem pierwszego Wykładu Otwartego z Teologii Naturalnej, który prof. dr hab. Stanisław Judycki wygłosił w maju 2009 roku.

Natomiast kolejny wykład, zatytułowany „Nowe argumenty na rzecz teizmu", który odbędzie się 28 maja, wygłosi dr hab. Jacek Wojtysiak (prof. KUL).

W trakcie majowego spotkania będzie też dostępna książka prof. dr hab. Mariana Grabowskiego, „Pomazaniec. Przyczynek do chrystologii filozoficznej", która powstała w oparciu o zeszłoroczny Wykład Otwarty.
Celem „Wykładów otwartych z teologii naturalnej im. o. J. M. Bocheńskiego OP" jest stworzenie płaszczyzny racjonalnej debaty o Bogu i podstawowych zagadnieniach wiary. Troska zaś o jasność i precyzję języka, którym mówi się o sprawach najważniejszych czyni wybór patrona wykładów oczywistym.

Teologia naturalna jest próbą rozumowego dotarcia do zagadnień najważniejszych i rozumnego o nich mówienia. Istnienie i przymioty Boga, relacja pomiędzy Bogiem a światem, zależność bytu ludzkiego od bytu najwyższego – to tylko część kwestii, które rozum ludzki pobudzony naturalną ciekawością stara się poznać. Droga zaś poznania i sposób mówienia o rzeczach najważniejszych wymagają staranności myślenia i jasności języka.

Organizatorem Wykładów jest Fundacja „Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii", działająca przy Kolegium Filozoficzno-Teologicznym OO. Dominikanów.

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Wykładów Otwartych.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda