Dominikanki założą stałą misję w Sydney

Zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek św. Cecylii z Nashville w USA, które przez blisko rok pomagały w przygotowaniach do tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży, wrócą do Sydney, by założyć tu stałą misję.

Siostry: Maria Rachela Capets, Anna Wray i Maria Magdalena Todd przybyły do Australii we wrześniu ubiegłego roku jako jedne z pierwszych wolontariuszek ŚDM. Dominikanki wróciły już do USA, ale dwie z nich zamierzają niedługo ponownie pojechać na antypody, by prowadzić tu pierwszą w historii zakonnej wspólnoty z Nashville misję poza Stanami Zjednoczonymi – donosi agencja Catholic News Service.

S. Maria Magdalena podkreśla, że decyzja ta spotkała się już z aprobatą kard. George’a Pella i biskupa pomocniczego archidiecezji Sydney Anthony’ego Fishera. "To, co mogą zaoferować dominikanki i to, czego potrzebuje południowa Australia, uzupełniają się" – mówi zakonnica, wyjaśniając, że chodzi tu o prawdziwe świadectwo życia religijnego w społeczeństwie bardzo zsekularyzowanym.

Dominikanki zaprosił do Sydney bp Fisher, który sam należy do zakonu dominikańskiego i był odpowiedzialny za przygotowania do tegorocznego światowego spotkania młodzieży.

za: www.ekai.pl