Home WiadomościArchiwum Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Redakcja
Dnia 7 maja 2009 r. Kaliskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zorganizowało już po raz kolejny obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Obchody rozpoczęły się o godz. 11.00 na Głównym Rynku przed kaliskim Ratuszem, gdzie Członkowie Stowarzyszenia, ich rodziny, przyjaciele i zaproszeni goście spotkali się z Władzami Miasta Kalisza.

Po uroczystych przemowach nastąpił przemarsz ulicami miasta Kalisza do Centrum Księdza Orione przy ul. Kościuszki 24. Główny transparent przemarszu był bardzo wymowny: Sami jesteśmy bezradni.

Druga część obchodów Dnia Godności przybrała formę festynu rekreacyjnego. Teren Centrum Księdza Orione tłumnie wypełnili uczestnicy i zaproszeni goście. W programie były występy artystyczne osób niepełnosprawnych, konkursy, zabawy, gry sportowe oraz grill i kawiarenka.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Kalisza Janusz Pęcherz.
Współorganizatorami Dnia Godności byli:
Urząd Miejski w Kaliszu,
Centrum Księdza Orione w Kaliszu,
Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro.

Za: www.orioniści.rel.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda