Home WiadomościArchiwum Dzień modlitw o pokój w Ziemi Świętej

Dzień modlitw o pokój w Ziemi Świętej

Redakcja

Jutro, w pierwszą niedzielę nowego roku, przypada dzień modlitw o pokój Ziemi Świętej. Z inicjatywą taką wystąpili 30 grudnia zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich Jerozolimy. Nie przewiduje się tam jednak żadnych specjalnych obchodów Dnia.

Jedynie podczas niedzielnych liturgii różnych wyznań odmówiona zostanie modlitwa w intencji zakończenia walk w Strefie Gazy i znalezienia pokojowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Franciszkański kustosz Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa powiedział agencji Asia News, że w związku z napięta sytuacją w Ziemi Świętej zostały „zawieszone” uroczyste procesje 5 i 6 stycznia, związane z uroczystością Objawienia Pańskiego.

Na stronie internetowej Kustodii opublikowano dziś przesłanie wideo, w którym łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal wzywa do modlitwy za polityków o nawrócenie ich serc, bo to od nich zależy zakończenie konfliktu.

Na tym samym filmie, dostępnym także na portalu You Tube, o. Pizzaballa podkreśla, że „im dłużej trwa ta sytuacja, tym trudniej będzie znaleźć dla niej rozwiązanie, częściowo dlatego, że nienawiść i chęć zemsty stają się coraz silniejsze”.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda