Home WiadomościArchiwum Familiada Salezjańska

Familiada Salezjańska

Redakcja

 6 i 7 września 2008 r. na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego i szkół salezjańskich w Łodzi przy ul. Wodnej, odbyła się Familiada Salezjańska – rodzinne spotkanie salezjanów współpracowników i salezjanek pracownic prowincji warszawskiej oraz zaproszonych gości.

Uczestniczyło w niej 230 osób – członkowie Stowarzyszenia, ich rodziny, dzieci i młodzież parafii salezjańskich oraz najmłodsi przedstawiciele ze świetlic i ochronek prowadzonych przez Siostry Salezjanki. Przybyli goście z Głoskowa, Kutna Woźniakowa, z dalekich Suwałk i Różanegostoku, Ostródy, Płocka Poznania, Żyrardowa, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego, Warszawy, dwie wspólnoty z Sokołowa Podlaskiego oraz gospodarze – trzy wspólnoty łódzkie: z parafii NMP Wspomożenia Wiernych, z parafii św. Teresy i św. Jana Bosko i z Ochronki Bałuckiej prowadzonej przez Siostry Salezjanki. Honorowym gościem był ks. Inspektor Sławomir Łubian, który przez cały czas Familiady czynnie uczestniczył we wszystkich wydarzeniach.

Przybyli księża: J. Michurski i K. Pawlukowski z Warszawy , H. Kulaszewicz z Suwałk, B. Tuzinowski z Różanegostoku, J. Belniak z Żyrardowa, M. Hołownia z Kutna, T. Radkiewicz z Płocka oraz gospodarze z Łodzi: ks. dyrektor Julian Dzierżak ks. proboszcz Waldemar Trendziuk, ks. Ekonom Jerzy Walo oraz pozostali salezjanie ze wspólnoty szkolno-seminaryjnej. Siostry Salezjanki reprezentowały: Leokadia Wojciechowska z Krakowa w imieniu Siostry Inspektorki, Marzena Wujkowska z Łodzi, Zofia Abrahamczyk z Piotrkowa Trybunalskiego i Teresa Nowak z Warszawy.
Pomysłodawcą i realizatorem dzieła był opiekun Stowarzyszenia SW ks. H.Bonkowski, przy współpracy wspólnot łódzkich i warszawskiej.

Familiada rozpoczęła się „czasem świadectw” w sobotę, kiedy wysłuchaliśmy refleksji „dlaczego warto być salezjaninem współpracownikiem”; po nim była relacja o pracy ewangelizacyjnej na misjach. Po posiłku, zaczął tętnić radością dziedziniec udekorowany kolorowymi banerami i wystawą o dziełach salezjańskich w naszej prowincji. Dzieci i dorośli zbierali punkty w quizach i konkurencjach sportowych. Potem wybierali nagrody. Po meczach piłkarskich rozegranych na sali sportowej – uczestniczyliśmy we Mszy św. Po kolacji rozpoczął się pełen życia spektakl ze scenkami przygotowanymi przez poszczególne wspólnoty pod hasłem : „ZA KSIĘDZEM BOSKO CHCEMY IŚĆ”. W przerwach przygrywała Salezjańska Kapela Podwórkowa.

Nieco spokojniejsza niedziela rozpoczęła się spotkaniem z koordynatorem z Prowincji Krakowskiej i dziennikarzem Sebastianem Karczewskim współpracującym z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. To świadectwo natchnęło nas do nieustannego czerpania sił i inspiracji do prawdziwego chrześcijańskiego życia – z dzieł Jana Pawła II.

Na uroczystej Mszy Św., podczas której usłyszeliśmy kazanie ks. Inspektora – dziękowaliśmy Panu Bogu za wspaniale spędzone chwile przy bajecznej pogodzie! Uczestniczące w Familiadzie wspólnoty otrzymały figurki Matki Bożej Wspomożycielki i błogosławieństwo na dalszą owocną pracę w Centrach Lokalnych.

Wszyscy uczestnicy spotkania w Łodzi wrócili zapewne do domów z radością w sercach i ogromnym bogactwem przeżyć, które stanowić będą źródło inspiracji do pracy we wspólnotach oraz do osobistego wzrostu duchowego. Bo taki był cel Familiady.

za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda