Franciszkanie – Monero: 10 Jarmark Expocarisma 2011

We franciszkańskiej misji w Montero po raz 10 zorganizowano Jarmark Expocarisma 2011. Jest to nieodłączna część przygotowań do uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej – Las Mercedes – patronki parafii.
Pomimo deszczu, swoje stoiska rozłożyło 70 grup reprezentujących: dzieci, młodzież i starszych, franciszkańska szkoła Św. Maksymiliana i więźniowie z zakładu karnego, objętego opieką duszpasterską przez franciszkanów. Specjalnymi gośćmi, jak co roku, byli franciszkańscy postulanci z domu formacyjnego w Santa Cruz.

 
Duże wrażanie na uczestnikach Jarmarku zrobiły dzieci pierwszokomunijne, które wcieliły się w poszczególne etapy życia błogosławionego Jana Pawła II. Boliwijsko-polskie siostry Sercanki zatroszczyły się o najprawdziwsze "wadowickie" kremówki, wzbudzając sensacje wśród odwiedzających.
 
W łączności z obchodami roku kolbiańskiego, tematem Jarmarku była 70 rocznica śmierci św. Maksymiliana. Na zakończenie Jarmarku grupa młodzieżowa zaprezentowała w kościele krótkie przedstawienie o życiu ojca Kolbe.

o. Jan Kukla

Za: www.zakonfranciszkanow.pl