Jasna Góra: Arcybiskup z Filipin na Kongres Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Abp Antonio Ledesma z Filipin, arcybiskup archidiecezji Cagayan de Oro, gościł na Jasnej Górze w piątek, 30 września. Hierarcha jest w drodze na II Międzynarodowy Kongres Bożego Miłosierdzia, który rozpocznie się w sobotę, 1 października w krakowskich Łagiewnikach.

 
„Przyjechałem, aby wziąć udział w Kongresie o Miłosierdziu Bożym. Jestem z księżmi marianami, z którymi tworzymy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w mojej archidiecezji – powiedział abp Antonio Ledesma – Jesteśmy świadkami nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego na Filipinach, a szczególnie w mojej diecezji, gdzie jest sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie tysiące osób przychodzi, by czcić Boże Miłosierdzie".

Ks. arcybiskup przewodniczył Mszy św. o godz. 8.45 w Kaplicy Matki Bożej. Towarzyszyła mu grupa kilku księży Marianów, wśród nich obecny był ks. Walerian Poźniak, marianin, pracujący na Filipinach jako rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w El Salvador. W Eucharystii uczestniczyła także niewielka grupa Filipińczyków. „To było bardzo budujące dla mnie widzieć nabożeństwo ludzi do Matki Bożej. Bardzo podobnie jest na Filipinach – my mamy wiele sanktuariów i wielu ludzi, którzy oddają cześć Maryi. Filipiny są w przeważającej części katolickim krajem". Eucharystię koncelebrował także o. Szymon Stefanowicz, paulin, który skierował do pielgrzymów wykład o Miłosierdziu Bożym.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr

Więcej na: www.jasnagora.com