Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Słowacja: Kapituła zwyczajna

Franciszkanie – Słowacja: Kapituła zwyczajna

Redakcja
W dniach od 2 do 4 maja w klasztorze w Brehovie na Slowacji, w obecności Ministra generalnego o. Marco Tasca, asystenta generalnego CEO o. Jacka Ciupińskiego i ministra prowincjalnego Prowincji krakowskiej o. Jarosława Zachariasza odbyła się pierwsza część Kapituły kustodialnej zwyczajnej Kustodii słowackiej.

 
Dnia 3 maja 2011 r. uczestnicy kapituły wybrali nowego kustosza; został nim o. Tomáš Lesňák, pierwszy rodowity franciszkanin, który został przełożonym wyższym.

Ojciec Tomasz urodził się 30 czerwca 1976 r. w Levoča. Pierwsze śluby zakonne złożył 24 września 1995 r. w Polsce. Studia filozoficzne i teologiczne rozpoczął w Krakowie, a zakończył w Seraphicum, w Rzymie. Śluby wieczyste złożył w 1999 r., a na kapłana został wyświęcony w 2001 r.

Po zakończeniu studiów i zdobyciu tytułu licencjata z chrystologii (w naszym Papieskim Fakultecie Teologicznym) powrócił na Słowację, gdzie pełnił różne ważne obowiązki w kustodii; był m.in.:  sekretarzem kustodii, definitorem, rektorem postulantów, gwardianem klasztoru w Bratysławie oraz asystentem kustodialnym ds. formacji ustawicznej.

Za: www.ofmconv.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda