Home WiadomościArchiwum Gdańsk: noc misyjna

Gdańsk: noc misyjna

Redakcja

II Ogólnopolska noc misyjna "Zapal światło tam, gdzie go nie ma!" odbędzie się 20 września, w Gdańsku. Zbiórka pieniędzy na rzecz Misji Afrykańskich rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 18.00 w Kościele Św. Jakuba w Gdańsku.

Eucharystii przewodniczyć będzie abp Sławoj Leszek Głódź. Udział w akcji zgłosiło około 100 miast w Polsce. Po Mszy św., ok. godz. 19.15 rozpocznie się procesja prowadzona przez bębniarzy Ebanacoma i grupy Fire Show, która dojdzie aż w okolice Fontanny Neptuna. Tam odbędzie się spektakl muzyczny w wykonaniu Młodzieży Szkoły Muzycznej zatytułowany "Współczesne Krzyżowanie Chrystusa". O godz. 21 zagra gwiazda wieczoru – Piotr Baron z zespołem.

W czasie trwania nocy misyjnej będzie można składać ofiary na potrzeby Misji Afrykańskich oraz nabyć książki, breloczki i pamiątki o tematyce misyjnej. – Zapalimy świece i ułożymy z nich kontur Afryki. – opowiada kapucyn, o. Piotr Nowak.

Całość zbiórki będzie przeznaczona na rzecz Misji Afrykańskich w Republice Centralnej Afryki i Czadzie, gdzie pracują kapucyni. – Niestety, przez rebelię, która rozpoczęła się tam 3 lata temu nasi misjonarze zostali pozbawieni środków do życia – mówi o. Nowak.

Organizatorem akcji jest Sekretariat Misyjny Braci Mniejszych Kapucynów z Krakowa.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda