Home WiadomościArchiwum Hiszpania: tydzień życia konsekrowanego

Hiszpania: tydzień życia konsekrowanego

Redakcja
W Madrycie dobiega końca 38. Krajowy Tydzień Instytutów Życia Konsekrowanego. Towarzyszy mu hasło „Jesteście listem Chrystusa: misja i przekaz”. Inicjatywę zorganizował Instytut Teologiczny Życia Zakonnego należący do misjonarzy klaretynów.

Tegoroczny temat ma ukazać, w jaki sposób życie zakonne może stać się „dzisiaj” słowem Bożym skierowanym do społeczeństwa i do Kościoła lub – używając słów św. Pawła – „listem Chrystusa”. Sądzimy, że właśnie w tym jest klucz do odnowy życia zakonnego w naszych czasach: w orędziu i w przekazie tego orędzia – wyjaśniają organizatorzy. „Misja” jest słowem, które wskazuje na „posłanniczy” aspekt tego, czym jesteśmy jako osoby konsekrowane: listem napisanym i wysłanym przez Boga do konkretnego adresata. Ma stać się Dobrą Nowiną, pokazać, jak bardzo Bóg miłuje człowieka. List ten skierowany jest także do tych wszystkich, którzy tworzą życie zakonne na początku nowego tysiąclecia.

Uczestników spotkania, ponad 800 osób, pozdrowił nuncjusz apostolski abp Manuel Monteiro de Castro. Zachęcił zakonników, aby wychowywali nowe pokolenia „bez lęku” i patrzyli w przyszłość z ufnością: „Trudności można przezwyciężyć”.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt
Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda