Home WiadomościArchiwum Holandia: pierwszy rok działalności PMK

Holandia: pierwszy rok działalności PMK

Redakcja

1 lutego br.  o godz. 16.30 w katedrze pw. Św. Józefa w Groningen sprawowana była uroczysta Msza św. z podziękowaniem Bogu za rok działalności Polskiej Misji Katolickiej w Groningen.

Eucharystii przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Krzysztof Grzelak, wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego. Kaznodzieja podkreślił rolę i znaczenie odpowiedzialności człowieka za swoje życie i świadectwo wiary dawane często w trudnych warunkach emigracji. Eucharystię koncelebrowali: ks. Sławomir Nadobny, ekonom Prowincji Towarzystwa pw. Św. Józefa obejmującej Niemcy, Holandię, Włochy i Węgry oraz ks. Józef Okonek, proboszcz PMK w Groningen.

W to dziękczynienie wraz z licznie zebranymi parafianami z terenu Biskupstwa Groningen–Leeuwarden włączyli się dyplomaci RP w Holandii: ambasador RP z Hagi dr Janusz Stańczyk w towarzystwie konsula RP Leszka Rowickiego. Pod koniec Mszy św. po słowach podziękowań skierowanych przez ks. Wikariusza Generalnego i ks. Ekonoma Prowincji głos zabrał ambasador dr. Janusz Stanczyk, który podziękował za ważną rolę jaką dla Polski odgrywa Polonia w Królestwie Niderlandów. Po Mszy św. była okazja do rozmowy parafian z zacnymi Gośćmi.

Więcej informacji na temat PMK w Groningen: www.pmk.groningen.org.pl

za: www.tchr.org/schr

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda