Home WiadomościArchiwum Indie: państwo nagrodziło zakonników

Indie: państwo nagrodziło zakonników

Redakcja

Po niekończącej się serii dramatycznych wiadomości o prześladowaniach chrześcijan w Indiach, z tamtejszego Kościoła zaczynają wreszcie napływać pozytywne informacje. Dwoje zakonników otrzymało tam w tych dniach wysokie odznaczenia państwowe.

Hinduskiemu werbiście ks. Dominicowi Emmanuelowi przyznano nagrodę ministerstwa spraw wewnętrznych za wspieranie zgody międzywyznaniowej i integracji narodowej. Natomiast przełożona generalna Misjonarek Miłości s. Nirmala została uhonorowana medalem lotosu. Jest to drugie najwyższe cywilne odznaczenie w Indiach. O jego randze świadczy fakt, że w kraju liczącym ponad miliard mieszkańców medal ten otrzymuje co roku jedynie ok. 10 osób.

Zarówno ks. Emmaneul, jak i s. Nirmala zgodnie przyznali, że otrzymane przez nich wyróżnienia mają doniosłe znaczenie symboliczne w czasach, kiedy chrześcijanie cierpią w Indiach okrutne prześladowania. „Przyjęłam to odznaczenie z wielką radością, świadczy ono bowiem o uznaniu państwa dla naszej pracy” – powiedziała s. Nirmala. Ks. Dominic Emmanuel otrzymał państwową nagrodę za wspieranie międzyreligijnego pojednania w mediach. Z wykształcenia jest on dziennikarzem. Przez pięć lat pracował w azjatyckiej rozgłośni kościelnej Radio Veritas. Obecnie jest rzecznikiem prasowym archidiecezji Delhi. „Przyznając mi tę nagrodę, państwo potwierdziło, że docenia rolę Kościoła w integracji kraju” – powiedział hinduski werbista.

za: www.radiovaticana.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda