Home WiadomościArchiwum Informacje z Haiti

Informacje z Haiti

Redakcja
100228f.png Dotarły do nas wieści z Haiti od s. Glorii Luz Villegas (dominikanki od Ofiarowania), która opisała aktualną sytuację w której znajduje się ona i jej współsiostry po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wyspę 12 stycznia br.
Instytut sióstr prowadził na Haiti szkołę podstawową, która w wyniku kataklizmu została doszczętnie zniszczona. Siostry doznały różnych obrażeń, ale dzięki Bogu żadna z nich nie straciła życia. Oto jak opisuje to, co się działo i dzieje na Haiti po trzęsieniu ziemi: „Nie można sobie wyobrazić, jak wielki ból, jak wielkie cierpienie i jak wielką nędzę widać na Haiti w tym momencie”.

W dalszej części listu zwraca się do nas z wyrazami nadziei, które przekładają się na słowa wdzięczności wobec naszych braci, za nadesłaną pomoc. Dzięki tak uzyskanym środkom ekonomicznym można było rozpocząć budowę studni – to jest w aktualnej sytuacji najwyższy priorytet – w miejscu, gdzie przewiduje się powolną odbudowę szkoły dla dzieci.

Podsumowując, s. Gloria zaprasza nas do jedności w modlitwie za mieszkańców Haiti i o to, by w te wszystkich inicjatywach, które są podejmowane, wypełniała się wola Boża.

Podając te informacje, korzystamy z okazji, aby podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę swoimi ofiarami.

Z Ekonomatu generalnego oraz Sekretariatu ds. Sprawiedliwości, Pokoju i Ochrony Przyrody.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda