Home WiadomościArchiwum Ogólnopolska Kongregacja Referentów Powołań

Ogólnopolska Kongregacja Referentów Powołań

Redakcja
100228c.png "Zagubione człowieczeństwo a odkrywanie powołania", to temat przewodni Kongregacji Referentów Powołaniowych, która trwa w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej od 26 do 28 lutego br.
W trzydniowym spotkaniu bierze udział ponad 150 osób odpowiedzialnych w diecezjach i zakonach za duszpasterstwo powołań. Kongregacji przewodniczy bp Wojciech Polak, delegat Episkopatu Polski ds. Powołań.

Podczas konferencji wygłoszone były następujące referaty: "Powołanie a dojrzałe człowieczeństwo" – o. dr Krzysztof Dyrek SJ, "Współczesne zagubienia młodego człowieka" – dr hab. Jacek Kurzępa, "Podstawowe przyczyny współczesnych zagubień młodego człowieka (ułomna antropologia, ułomne myślenie, ułomne więzi i wartości, ułomne ideały i marzenia)" – ks. dr Marek Dziewiecki, "Konieczność odpowiedniej terapii wobec podstawowych zagubień człowieczeństwa" – ks. dr Grzegorz Polok.

Ogólnopolskie Kongregacje Referentów Powołaniowych odbywają się dwa razy w roku. Są spotkaniem referentów powołaniowych diecezjalnych i zakonnych.

Jesienna kongregacja odpowiedzialnych za powołania odbywa się zawsze na Jasnej Górze, natomiast wiosenna w różnych ważnych miejscach na religijnej mapie Polski.

Kongregacja podejmuje problemy wskazane w dokumentach papieskich i kongregacji albo też wynikającą z problemów rodzących się w pracy powołaniowej w Polsce.

Kongregacje oscylują wokół wykładów, pracy w grupach, a także wspólnej modlitwy. Problematykę spotkań ustala Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań, która też przygotowuje każdą kongregację.

o. Damian Muskus OFM

Za: Franciszkanie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda