Iskra Bożego Miłosierdzia

W krakowskich Łagiewnikach, światowym centrum kultu Bożego Miłosierdzia, w sobotę 1 października rozpocznie się II Międzynarodowy Kongres Bożego Miłosierdzia. A już 28.09 na ulice miast – nie tylko w Polsce – wyruszą grupki wiernych, by razem odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 
Międzynarodowa Modlitwa „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata!" to wspólna inicjatywa działającego przy łódzkim kościele oo. Jezuitów Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku oraz Misji Świętej Faustyny z Warszawy. Podczas pierwszej takiej modlitwy w 2008 r. w Łodzi modlono się na 111 skrzyżowaniach. Rok później przyłączyło się ponad 50 miejscowości z Polski i kilkanaście ze wszystkich kontynentów – czytamy na stronie organizatorów (www.iskra.info.pl).

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach odmawiana jest 28 września – to data beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji s. Faustyny. – Zachęcamy wszystkich , aby nie bali się mówić o Bożym Miłosierdziu i włączali się we wszystkie dzieła, głoszące niezmierzone Miłosierdzie Boże – mówi o. Remigiusz Recław SJ z zespołem Iskra Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 1 października, w całej archidiecezji krakowskiej o godz. 14.00 rozdzwonią się dzwony, by obwieścić rozpoczęcie II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Sanktuarium w Łagiewnikach – ściśle związane z osobą s. Faustyny Kowalskiej, której Pan Jezus objawił orędzie o Bożym Miłosierdziu – będzie miejscem spotkania czcicieli Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów. Będzie przebiegać pod hasłem „Miłosierdzie źródłem nadziei". Uczestnikami Kongresu w Krakowie będą m.in. przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy kard. Péter Erdő i arcybiskup Wilna kard. Audrys J. Bačkis. Zapowiadany jest udział w jednym ze spotkań s. Marie Simon-Pierre Normand, uzdrowionej za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Zaplanowano spotkania modlitewne w kościołach krakowskich i misterium „Miłosierdzie źródłem nadziei" na Rynku Głównym. Uczestnicy Kongresu będą się także modlić o pokój i miłosierdzie dla świata na terenie KL Auschwitz-Birkenau. Wezmą również udział w ekumenicznej modlitwie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II w Wadowicach. Kongres zakończy się 5 października, w rocznicę śmierci s. Faustyny i wspomnienie liturgiczne Świętej. Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz przekonuje, że II Kongres Miłosierdzia to wydarzenie ważne nie tylko dla Krakowa, ale dla całej Polski. Włączyć się w nie można zwłaszcza przez modlitwę Koronką.

Już po zakończeniu II Światowego Apostolskiego Kongresu Bożego Miłosierdzia, w archidiecezji krakowskiej rozpocznie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii bł. Jana Pawła II, który wielokrotnie wskazywał na Boże Miłosierdzie jako znak nadziei dla całej ludzkości.

Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM – World Apostolic Congres On Mercy) po raz pierwszy odbył się w Rzymie w 2008 r.

(md © Biuro Prasowe KEP 2011)

Za: www.episkopat.pl