Home WiadomościArchiwum Jasna Góra: czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Jasna Góra: czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Redakcja
Ok. 100 tys. osób zgromadziło 21 maja na Jasnej Górze doroczne Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Słuchaj” i ma charakter ewangelizacyjny. To jedyne w Europie czuwanie Odnowy o takim wymiarze, wyrażające jedność z Kościołem i jego pasterzami.

 
Na program spotkania składały się m.in. konferencje i świadectwa. Gościem czuwania był o. Raniero Cantalamessa OFMCap, kaznodzieja Domu Papieskiego: „Już kiedyś miałem okazję być w Częstochowie i mam przed oczami obraz tłumów, jednych z największych, do jakich kiedykolwiek przemawiałem. Jest też dużym przeżyciem znaleźć się w miejscu, które Jan Paweł II tak bardzo ukochał i często tu przebywał".

Do grup Odnowy w Duchu Świętym należy w Polsce ponad 20 tys. osób. Jak powiedział Norbert Dawidczyk, wiceprzewodniczący Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów, najpilniejszym zadaniem dla wspólnot jest dziś ewangelizacja. „Myślę, że to jest pilne zadanie dla Kościoła, a więc także dla Odnowy, ponieważ stanowimy jego integralną część. To, co robimy, jakieś inne «imprezy» duchowe, wszystkie są potrzebne, ale naszym pierwszym filarem jest ewangelizacja" – dodał Dawidczyk.

Czuwanie jest okazją do modlitwy w intencji Kościoła powszechnego, Ojca Świętego, a szczególnie Ojczyzny.

I. Tyras, Jasna Góra

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda