Home WiadomościArchiwum Jezuici: Wystartowały VIII Ignacjańskie Dni Młodzieży

Jezuici: Wystartowały VIII Ignacjańskie Dni Młodzieży

Redakcja
„VIII Ignacjańskie Dni Młodzieży uważam za otwarte" – tymi słowami podczas uroczystej Eucharystii o. Prowincjał Tomasz Kot zainaugurował w środę 27 lipca ósmą już edycję Ignacjańskich Dni Młodzieży w Starej Wsi k. Brzozowa. Impreza potrwa do poniedziałku 1 sierpnia.


Tegoroczne hasło VIII Ignacjańskich Dni Młodzieży brzmi "LOYOLA" i wywodzi się ono od założyciela zakonu Towarzystwa Jezusowego św. Ignacego Loyoli.  Motto nawiązuje do wielowiekowej tradycji zakonu i jezuickiej formacji zarówno intelektualnej jak i duchowej.

Celem IDM-ów jest też zaoferowanie młodym ludziom szeregu inicjatyw i sposobów rozwoju swoich zdolności poprzez możliwość wzięcia udziału w jednym z 55 warsztatów. Pośród różnego rodzaju aktywności sportowych, plastycznych, muzycznych i tańca uczestnicy mogą też uczestniczyć w tak niecodziennych zajęciach jak pieczenie chleba, kowalstwo, łucznictwo i pszczelarstwo.

VIII Ignacjańskie Dni Młodzieży rozpoczął koncert zespołu BETHEL z Wrocławia a na koncercie finałowym wystąpi zespół TREBUNIE TUTKI z Białego Dunajca.

Ignacjańskie Dni Młodzieży to wakacyjne spotkanie młodych (15-19 lat) pochodzących z całej Polski: od Szczecina i Gdańska po Śląsk i Podkarpacie; wśród uczestników można znaleźć też gości z zagranicy. Spotkania IDM-owe mają miejsce w Starej Wsi k/Brzozowa na Podkarpaciu co roku w dniach od 27 lipca do 1 sierpnia. Główną część uczestników stanowią członkowie Jezuickiego Duszpasterstwa Młodzieżowego MAGIS, którzy bezpośrednio przed IDM-ami przeżywają 9 dniowe rekolekcje wraz ze swoimi animatorami i duszpasterzami w miejscowościach położonych w okolicy Starej Wsi.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda