Home WiadomościArchiwum Jezuickie Forum Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej

Jezuickie Forum Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej

Redakcja
"Drodzy bracia, wydaje mi się, że podobnie jak ja poczuliście w czasie tego Forum, że Bóg jest z nami." – powiedział o. Prowincjał Dariusz Kowalczyk SJ podczas Eucharystii kończącej spotkanie w Gdyni (17.04.2009 r.).

Ostatni dzień upłynął pod znakiem ostatecznej wspólnej redakcji Rekomendacji, które będą przedstawione zarówno Prowincjałowi jak i całej Prowincji. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas modlitewnie i prosimy o więcej, tak aby ten Duch Forum miał swoje przełożenie w naszej pracy.

W Gdyni w dniach 14-17 kwietnia odbywa się Forum, na które zjechali się dyrektorzy wszystkich dzieł prowadzonych przez Prowincję północnej Polski, oraz delegaci i przełożeni poszczególnych placówek. Tytuł Forum: "Nasza tożsamość i misja: posłani ku granicom".

Najmocniejszymi punktami pierwszego dnia było spotkanie i dyskusja z ks. Arcybiskupem Kazimierzem Nyczem dotycząca aktualnego stanu Kościoła w Polsce oraz perspektyw działania. W Forum uczestniczy Prowincjał o. Dariusz Kowalczyk SJ, Prowincjał nominat o. Tomasz Kot SJ. Pierwszego dnia gościł również Prowincjał Prowincji Polski Południowej o. Wojciech Ziółek SJ.

Jezuita jest posłany ku granicom – trzeci dzień Forum poświęcony był poszukiwaniem konkretnych granic oraz sposobów ich przekraczania zachowując tożsamość. Delegaci spotkali się w grupach branżowych dotyczących apostolatu intelektualnego, udzielania Ćwiczeń Duchownych (rekolekcje w milczeniu), posługi spowiedniczej i kierownictwa duchowego oraz misji ludowych, jezuickich parafii, duszpasterstwa młodzieży, studentów oraz pracy w mediach. Owoce pracy grup przedstawiono na forum i poddano wspólnej refleksji. Efekty Forum posłużą jako wyznaczniki do dalszych działań na poszczególnych polach pracy.

Drugi dzień Forum upłynął pod znakiem szukania tożsamości jezuickiej (indywidualnej, ale i wspólnotowej), która jak się często okazuje ukryta jest w naszych pragnieniach, które są wzbudzane przez Ducha Świętego. Jedną z inspiracji były niewątpliwie słowa ostatniej Kongregacji Generalnej, która wskazała, że Jezus "jest jedynym obrazem, który nas jednoczy. Patrząc na Niego jezuici wiedzą, kim są."

"Drodzy bracia, wydaje mi się, że podobnie jak ja poczuliście w czasie tego Forum, że Bóg jest z nami." – powiedział o. Prowincjał Dariusz Kowalczyk SJ podczas Eucharystii kończącej spotkanie w Gdyni. Ostatni dzień upłynął pod znakiem ostatecznej wspólnej redakcji Rekomendacji, które będą przedstawione zarówno Prowincjałowi jak i całej Prowincji.
Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas modlitewnie i prosimy o więcej, tak aby ten Duch Forum miał swoje przełożenie w naszej pracy.

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda