Home WiadomościArchiwum Kalwaria Zebrzydowska – XIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

Kalwaria Zebrzydowska – XIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

Redakcja
W niedzielę 11 IX 2011 bernardyni gościli w Sanktuarium XIX Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Tradycyjnie już pielgrzymi zgromadzili się przy stacji U Piłata, gdzie rozpoczęła sie o godz. 9.00 Droga Krzyżowa, którą poprowadził Wikary klasztoru O. Antoni Kluska. Przy drugiej stacji mężczyźni podjęli wielki krzyż, który podobnie jak, zabrany przez kobiety przy stacji czwartej, feretron MB Kalwaryjskiej, został wniesiony na Golgotę, a z niej po zakończeniu Droki krzyżowej – uroczyście zniesiony i ustawiony na ołtarzu polowym.

O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. kard Stanisława Dziwisza, Metropolity krakowskiego, w trakcie której rodziny archidiecezji odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie. W licznej koncelebrze (ok. 100 kapłanów), Ks. kardynałowi towarzyszyli: Ks. bp Jan Szkodoń, Ks. bp Jan Zając, bp nominat O. Damian Muskus i kustosz Sanktuarium kalwaryjskiego O. Gracjan Kubica. 
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda