Kanada: kanonizacja brata Andre

100225a.png Episkopat Kanady z wielką radością przyjął ogłoszenie, kanonizacji brata Andre, który będzie pierwszym kanadyjskim mężczyzną wyniesionym na ołtarze. Kanonizacja odbędzie się w Rzymie 17 października.
Brat Andre Bessette ze zgromadzenia Świętego Krzyża poza wielką świętością życia wyrażaną przez pokorę, miłość Boga i bliźniego oraz głębokie nabożeństwo do św. Józefa, patrona całej Kanady, jest znany przede wszystkim z budowy monumentalnego oratorium ku czci św. Józefa w Montrealu.

Sanktuarium to, które stało się swoistym symbolem miasta, jest nawiedzane przez 2 miliony pielgrzymów i turystów każdego roku.

„Niech kanonizacja Brata Andre będzie przyczyną radości dla całego naszego kraju. Niech jego dzieło przypomina nam, co każdy z nas może osiągnąć przez wiarę i miłość” – napisał bp Pierre Morrissette, przewodniczący kanadyjskiej konferencji biskupów w liście pasterskim z okazji kanonizacji.

Również premier Kanady, Stephen Harper, wystosował oficjalne oświadczenie, w którym stwierdza między innymi: „W tym uroczystym akcie kanonizacji Kościół rzymskokatolicki oddaje cześć Kanadyjczykowi, który osiągnął wielkość poprzez pokorę, wytrwałość i służbę innym”.

D. Szwarc OMI, Kanada

Za: Radio Watykańskie.