Home WiadomościArchiwum Kapucyni – Etiopia: Szkoła Sztuki i Rzemiosła

Kapucyni – Etiopia: Szkoła Sztuki i Rzemiosła

Redakcja
Założona w 2004 roku i prowadzona przez kapucynów Szkoła Sztuki i Rzemiosła w Soddo jest znakiem nadziei dla wielu młodych Etiopczyków. Pozwala im zdobyć zawód użyteczny w przyszłości, wydobywając ich tym samym z trudnej sytuacji bytowej. W swoich pięciu oddziałach – ślusarz, stolarz, hydraulik, elektryk, mechanik samochodowy – szkoła oferuje formację teoretyczną i praktyczną 135 uczniom, chłopcom i dziewczętom.

 
Zatrudnia około pięćdziesięciu nauczycieli i instruktorów. Placówka jest uznana przez władze oświatowe i ma prawo wręczania absolwentom (po 2,5-rocznym cyklu nauki) certyfikatu, który pozwala na znalezienie pracy na terenie całego kraju. Oprócz swojej misji, jako ośrodek formacyjny, Szkoła Sztuki i Rzemiosła w Soddo jest miejscem współistnienia trzech religii, jest otwarta dla wszystkich. Od początku swojego istnienia szkoła zasiliła rynek pracy 730 absolwentami. Warto podkreślić, że także w szkole uczą się dziewczęta, co w tamtejszym kontekście kulturowym do niedawna było czymś nowym. Jest także specjalna szkoła dla dziewczynek, która powstała z inicjatywy misjonarzy, kapucynów z Marchii. Jak mówi dyrektor szkoły, br. Aklilu Petros, większość absolwentów znalazła dobrą pracę. Przypomnijmy, że w tym roku szkoła sztuki i rzemiosła "Abba Pascal Training Center di Soddo – Etiopia" została uhonorowana przez włoskie stowarzyszenie A.N.Co.S. Nagrodę z rąk prezydenta Włoch odebrał brat Aklilu.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda