Home WiadomościArchiwum Prasa: LIST – numer wakacyjny

Prasa: LIST – numer wakacyjny

Redakcja
Wakacyjny, podwójny numer miesięcznika katolickiego LIST zatytułowany jest „Tam, gdzie Bóg wysłuchuje naszych modlitw. Wakacyjny przewodnik po polskich sanktuariach".

 
Lekturę wydania rozpoczyna rozmowa z ks. prof. Janem Machniakiem, teologiem duchowości, wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Mówi on o zakorzenionym w człowieku pragnieniu spotkania z sacrum, o szczególnym działaniu Boga zarówno w określonych miejscach, ludziach jak i czasach. Ks. Machniak wyjaśnia także najgłębszy sens rozumienia terminu sanktuarium. Kolejnym tekstem jest artykuł dr Anny Zajchowskiej, mediewistki o tym, jak powstawały pierwsze polskie sanktuaria. W dalszej części numeru autorzy prezentują niezwykle barwne, choć często mało znane, dzieje polskich sanktuariów. Nie brakuje też świadectw związanych z pielgrzymowaniem do świętych miejsc na polskiej ziemi. W wakacyjnym LIŚCIE przeczytamy o Kalwarii Zebrzydowskiej, Kalwarii Pacławskiej, Wambierzycach, Świętym Krzyżu, Łagiewnikach, Licheniu, Św. Lipce, Piekarach, Jarosławiu, Kodniu, Gidlach i Leśniowie.

Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele bogactwa zarówno historycznego jak i duchowego jest obok nas. Mamy nadzieję, że ten numer LISTU będzie doskonalą zachętą do wakacyjnego podróżowania do miejsc szczególnego działania Boga.

S. Rusin

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda