Home WiadomościArchiwum Kapucyni: Pomoc kościołowi na Ukrainie

Kapucyni: Pomoc kościołowi na Ukrainie

Redakcja
0000101205d.png Kościół w Dniepropietrowsku  w ubiegłym roku, po latach dewastacji,  powrócił do parafii  rzymsko – katolickiej, prowadzonej już od wielu lat przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Dzięki Bogu, wsparciu i modlitwom rodaków, kościół jest nasz!

Dziękujemy za pomoc!

Kościół zbudowali katolicy ponad 130 lat temu. Dzisiaj znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Wieloletnie  wandalskie odnoszenie się poprzednich użytkowników, pożar i zniszczenie dachu w 2007r. sprawiły, że stan kościoła jest krytyczny.
Kielich goryczy wypełnił się,  gdy miejscowa firma bezprawnie  rozpoczęła niszczenie kościoła. Niewielka grupa dniepropietrowskich katolików stanęła do nierównej walki w obronie swojej świątyni.

Niestety dach został zerwany i wielka cześć zabytkowych  fresków na sklepieniu bezpowrotnie zniknęła. Dzisiaj Parafianie modlą się już w środku kościoła, ale pod gołym niebem. W  naszej sytuacji, gdy śnieg i deszcz zalewa podłogę, mróz i wilgoć niszczą freski i mury, niezwykle ważne jest szybkie działanie, które może uchronić kościół przed całkowitym zniszczeniem.

Dlatego pragniemy jak najszybciej rozpocząć remont dachu. Udało nam się zgromadzić, potrzebną do renowacji kościoła, dokumentację budowlaną. Sama budowa jest dla naszej 300 osobowej parafii zadaniem ponad siły, dlatego zwracamy się o pomoc w udźwignięciu tego trudnego, a przecież świętego, obowiązku odbudowy Domu Bożego.

br. Zbigniew Sawczuk OFMCap – Proboszcz parafii kapucynów w Dniepropietrowsku

 
Informacje o drodze wsparcia tutaj.
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda