Home WiadomościArchiwum Katedra polonistyki na uniwersytecie w Kurytybie

Katedra polonistyki na uniwersytecie w Kurytybie

Redakcja

W roku obchodów 140 lat emigracji polskiej w Brazylii został otwarty kurs polonistyki (literatura i język polski) na najstarszym uniwersytecie w Brazylii (powstał w 1912 r.), czyli w Parańskim Uniwersytecie Federalnym (UFPR) w Kurytybie.
W grudniu 2008 r. po raz pierwszy w historii tej uczelni, odbywały się egzaminy wstępne dla kandydatów pragnących studiować polonistykę. Zgłosiło się 28 kandydatów. Z kolei od 19 do 21 stycznia 2009 r. odbywał się egzamin publiczny dla kandydatów na nauczyciela akademickiego języka polskiego. Kandydowało 7 osób na 1 miejsce.

I wreszcie w dniach 22-24 stycznia miał miejsce egzamin publiczny dla ubiegających się o tytuł nauczyciela akademickiego literatury polskiej. W pracach komisji egzaminacyjnej brał udział pracujący w Kurytybie nasz współbrat ks. dr Zdzisław Malczewski, który przysyła krótką historię starań o katedrę polonistyki i relację z egzaminów.

za: www.tchr.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda