Home WiadomościArchiwum Kilkadziesiąt tys. młodych na Przystanku Jezus

Kilkadziesiąt tys. młodych na Przystanku Jezus

Redakcja

W poniedziałek 28 lipca Mszą św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka rozpoczął się Przystanek Jezus – największy letni festiwal ewangelizacyjny, towarzyszący festiwalowi rockowemu Przystanek Woodstock.Do Kostrzyna nad Odrą, jak co roku, przybyło kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z całej Polski i zagranicy.

Przystankowi Jezus, podczas którego odbywać się będą rekolekcje i ewangelizacja młodzieży, patronować będzie w tym roku postać św. Pawła. Tegorocznym hasłem ewangelizacyjnych spotkań są słowa "Jezus – On jest źródłem”.

Jak poinformował ks. Artur Godnarski, współorganizator spotkań ewangelizacyjnych, cały czas do Kostrzyna przybywają młodzi ludzie, którzy będą się modlić podczas uroczystej Eucharystii rozpoczynającej dziewiątą edycję Przystanku Jezus. Msza św. w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła odprawiona zostanie o godz. 20.00, a przewodniczyć jej będzie ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej bp Edward Dajczak.

"Przystanek Jezus rozpoczną dziś trzydniowe rekolekcje. Kolejne cztery dni będą wyjściem młodych do młodych z Ewangelią" – zaznaczył ks. Godnarski.

Tematem dzisiejszych rekolekcji jest „Powołanie – spotkanie ze Zmartwychwstałym”. – Celem rekolekcji jest pokazanie, że wszystko zaczyna się z Jezusem, a spotkanie z Nim przemienia życie człowieka – wyjaśnił ks. Godnarski.

Organizatorzy Przystanku Jezus przewidują, że do Kostrzyna przybędzie około tysiąca ewangelizatorów. Jest także możliwość uczestniczenia w rekolekcjach przystankowych w sposób duchowy, za pośrednictwem internetu, po uprzednim wypełnieniu formularza dostępnego na stronie www.przystanekjezus.pl.

Przystanek Jezus jest proponowaną przez Kościół formą ewangelizacji młodzieży biorącej udział w festiwalu rockowym Przystanek Woodstock, na który w ubiegłym roku przybyło około 100 tys. młodych ludzi.

Rekolekcje ewangelizacyjne transmitowane będą przez Radio Przystanku Jezus. Obsługę medialną zapewni także Redakcja Ogólnopolskiej Sieci Diecezjalnych Portali Młodych. Relacje dostępne będą w specjalnie uruchomionym serwisie informacyjnym, działającym pod adresem www.opokamlodych.pl.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda