Home WiadomościArchiwum Korea Południowa: Dzień Rodziny Salezjańskiej

Korea Południowa: Dzień Rodziny Salezjańskiej

Redakcja
Salezjanie, Córki Maryi Wspomożycielki, Siostry Jezusa Miłosiernego, Ochotniczki Ks. Bosko i młodzi z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego w Seulu i środkowej Korei zgromadzili się w Domu Inspektorialnym Salezjanów, aby wziąć udział w sobotę 9 kwietnia w Dniu Duchowości Rodziny Salezjańskiej.

 
Około 400 osób spotkało się, aby dyskutować na temat Wiązanki 2011: "Chodź, a zobacz". Każda z grup przygotowała materiały, służące do przedstawienia swojej sytuacji powołaniowej, a poszczególni członkowie Rodziny Salezjańskiej dzielili się swoimi pomysłami i sugestiami, dotyczącymi stworzenia prawdziwej kultury powołaniowej, zgodnie z zaleceniem Przełożonego Generalnego, zawartym w komentarzu do Wiązanki.

Dzień rozpoczął się modlitwą, którą prowadziły, jak każdego roku, Siostry Jezusa Miłosiernego. Następnie ks. Salesio Na, dyrektor wspólnoty z Daerimdong w Seulu, zaprezentował działalność formacyjną, którą prowadzi, a potem, przedstawiciele poszczególnych grup, opisali swoją działalność w zakresie duszpasterstwa powołaniowego.

Wczesnym popołudniem uczestnicy zgromadzili się, aby wziąć udział w różnych grach i zabawach oraz zajęciach przygotowanych przez wspólnotę z Daerimdong. Pod wieczór przełożony, ks. inspektor Stephanus Nam, przewodniczył Mszy św. na zakończenie spotkania. W kazaniu przypomniał o wizycie Przełożonego Generalnego w październiku ubiegłego roku, w czasie której ks. Chávez rzekł do Rodziny Salezjańskiej: "Przybyłem tutaj, aby przynieść wam uśmiech Ks. Bosko". Ks. Nam zakończył, przypominając wszystkim, że każdy z członków Rodziny Salezjańskiej może robić to samo, jeżeli się angażuje w działania na rzecz zapraszania młodych, niosąc uśmiech Ks. Bosko temu, kto przyjmie zaproszenie: „Chodź, a zobacz".

W takim kraju, jak Korea, gdzie chrześcijanie stanowią mniejszość w społeczeństwie, wyzwanie głoszenia jest wielkie. Dzień Rodziny Salezjańskiej posłużył przypomnieniu wszystkim obecnym, że każda grupa, zgodnie ze swoim specyficznym stylem, musi na pierwszym miejscu mówić o istnieniu Boga, a następnie głosić Jego Słowo, a w końcu zaprosić jak najwięcej osób do zjednoczenia się w imię posłannictwa Ks. Bosko na rzecz zbawienia młodzieży.

ANS – Seul

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda