Home WiadomościArchiwum Kościół w Dniepropietrowsku zwrócony katolikom

Kościół w Dniepropietrowsku zwrócony katolikom

Redakcja

W Dniepropietrowsku rzymskokatolicy odzyskali kościół pw. św. Józefa. Zdaniem koadiutora diecezji charkowsko-zaporoskiej bp. Mariana Buczka, jest to cud za przyczyną sługi Bożego Jana Pawła II, ponieważ stało się to 5 listopada, w dniu św. Karola Boromeusza, który był patronem wielkiego papieża.

"Tak to nazwaliśmy my, biskupi zebrani na XXXII Konferencji Episkopatu Ukrainy w Zaryczanach koło Żytomierza" – powiedział KAI bp Buczek. Dodał, że "po długoletnich staraniach kościół w Dniepropietrowsku wraca do historycznego właściciela, czyli do parafii katolickiej".

Przedstawiciele parafii, miasta Dniepropietrowska i amerykańskiej firmy z Kalifornii, w której rękach znajdował się budynek świątyni, podpisali 4 listopada umowę o zwrocie kościoła katolikom obrządku łacińskiego. Jednocześnie władze miasta przekazały 16 arów ziemi pod budowę nowego gmachu firmy.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda