Home WiadomościArchiwum Kraków Płaszów: Remont Domu Macierzystego Sercanów

Kraków Płaszów: Remont Domu Macierzystego Sercanów

Redakcja
Trwają pracę przy generalnym remoncie jednego z pierwszych Domów Zakonnych Księży Sercanow, znajdującego się w Krakowie Płaszowie przy ul. Saska 2. Powstały w latach międzywojennych budynek (1929-31) wymagał koniecznych remontów. Pierwszy etap prac dobiega końca. Przypuszczalnie w przyszłym roku, w odnowionym budynku znów zamieszkają Sercanie.

 
Do tej pory wykonano wszystkie prace objęte harmonogramem I etapu budowy na poziomie konstrukcyjnym, a mianowicie:

Dobudowano nowe niezależne segmenty, które stanowią trakty komunikacyjne (2 szyby windowe, 2 klatki schodowe) wraz z wejściem głównym od ul. Saskiej i wejściem od ogrodu. Zbudowano nową klatkę schodową obok pomieszczeń kancelarii i zakrystii.

Pogłębiono piwnice w celu uzyskania pomieszczeń użytkowych, zrobiono izolację poziomą i pionową, dokonano rekonstrukcji układu nośnego budynku (fundamenty, ściany), wykonano kanalizację wraz z osprzętem (seperator tłuszczu i przepompownia ścieków).

Na parterze i I piętrze wykonano konstrukcję nośną i wzmocniono stropy żelbetowe, zdemontowano drewniane podłogi oraz usunięto i wywieziono zasypkę z gruzu.

Na II piętrze zdemontowano strop drewniany i jego miejsce wykonano strop żelbetowy.

Na poddaszu rozebrano dach, wzmocniono konstrukcję starych ścian (wieńce żelbetowe), wykonano nową konstrukcję dachu wraz z pokryciem i odprowadzeniem wód opadowych, wykonano instalację odgromową połaci dachowej.

W całym budynku zbito tynki i wybudowano nowe ściany działowe.

Wykonano nowy zjazd na posesję i nowe przyłącza i sieci wodociągowe, gazowe i kanalizacyjne. Wytyczono i utwardzono drogi wewnętrzne.

Obecnie trwają prace, które okazały się konieczne w kierunku wzmocnienia konstrukcji oraz przygotowujące do następnego etapu budowy tj. powstał dodatkowy układ nośny w piwnicy.

Wykonywane są podbicia fundamentów obejmujące cały budynek (przewidziane były tylko częściowe) oraz wzmocnienia ścian nośnych. Tynkowane są wszystkie stare ściany układu nośnego. Przygotowywane (wyprawianie i podmurówka) są wszystkie otwory okienne i drzwiowe.

Następny etap remontu tzw. budowlanka rozpocznie się na przełomie maja i czerwca. Obejmie on takie prace jak: wszystkie instalacje (elektryczną, pożarową, wodną, grzewczą i wentylację), posadzki, tynki, okna, drzwi i łazienki. Wykonawca tych prac zostanie wyłoniony z trwającego obecnie przetargu.Istnieje możliwość wsparcia prowadzonego remontu Domu Macierzystego Księży Sercanów. W intencji Ofiarodawców, przez cały okres przewidywanego remontu, w każdą niedzielę odprawiana jest Msza Święta w domu prowincjalnym Księży Sercanów w Warszawie. Ofiarodawców powierzamy opiece Matki Bożej Płaszowskiej i prosimy o potrzebne łaski od Najświętszego Serca Jezusowego.


Wszelkie ofiary prosimy kierować na konto z dopiskiem „REMONT DOMU MACIERZYSTEGO".
 
Konto w złotówkach: 50 1020 2892 0000 5302 0166 1115
lub przekazem pocztowym:
Księża Sercanie, ul. Saska 2, 30-715 Kraków
e-mail: [email protected]
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda