Książka Wandy Półtawskiej dla uczestników tegorocznej Lednicy

lednica2.jpg Książkę Wandy Półtawskiej: „Eros et iuventus!”, opowiadającą o miłości między mężczyzną i kobietą, otrzyma każdy z uczestników XIV Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży, które odbędzie się 5 czerwca nad Jeziorem Lednickim.
„Jesteśmy przekonani, że to niezwykle wartościowa lektura dotycząca tego, jak nauczyć się panować nad swoim ciałem i rozwijać wielobiegunowo, zarówno na płaszczyźnie intelektualnej jak i emocjonalnej” – powiedział KAI twórca Lednicy, dominikanin ojciec Jan Góra.

„Ze względu na temat tegorocznego spotkania, który brzmi: >>Kobieta darem i tajemnicą<< chcemy bowiem podkreślić wartość życia w czystości i wychowywania młodych ludzi do pięknej i prawdziwej miłości” – dodał dominikanin.

Dla uczestników modlitewnego czuwania organizatorzy przygotują 100 tysięcy egzemplarzy książki w wersji drukowanej z dołączoną do niej płytą CD z audiobookiem, czyli z nagraniem dźwiękowym całego tekstu.

W swojej książce Półtawska omawia relacje między mężczyzną a kobietą oraz zagadnienia dotyczące małżeństwa i rodziny. Swoje spostrzeżenia oparła zarówno na własnej wiedzy lekarza psychiatry oraz na podstawie praktyki w poradni małżeńskiej i Instytucie Teologii Rodziny.

„Duży wpływ na treść książki pani Półtawskiej miał Jan Paweł II, z którym się wiele lat przyjaźniła i niejednokrotnie rozmawiała na tematy poruszane w jej książkach” – podkreśla o. Góra.

Na czuwania modlitewne na Lednicę przybywają co roku dziesiątki tysięcy uczestników, którzy pod Bramą-Rybą dokonują uroczyście „wyboru Chrystusa”. Spotkaniom patronował Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął po nim Benedykt XVI.